Cena szkoleń

Czy znasz opowieść, która doskonale odpowiada na pytanie - dlaczego szkolenie, wiedza muszą kosztować?

Rzecz miała miejsce w Stanach Zjednoczonych podczas zimy. W pewnej firmie, przestał grzać główny system grzewczy. Właściciel firmy z uwagi na fakt, że pracownicy skarżyli się na okropne zimno, zadzwonił do specjalisty zajmującego się naprawą tych systemów. Serwisant przyjechał, spojrzał na cały zawiły system rur, które prowadziły w różne miejsca budynku, posłuchał najgrubszej po czym 3 razy uderzył w najmniejszą prowadzącą do głównego kotła. Coś zazgrzytało i cały system grzewczy uruchomił się bez problemu dając pracownikom ciepło.

Właściciel z uśmiechem na ustach podziękował i zapytał o cenę. Usłyszał kwotę 500 dolarów. Co takiego? 500 dolarów za 3 minuty pracy? Pan chce mnie naciągnąć! krzyczał zdenerwowany. Chcę na rachunku otrzymać dokładnie rozpisane za co płacę 500 dolarów.

Po kilku dniach do biura firmy dotarł list z rachunkiem. Właściciel otworzył i spojrzał na listę:
- 5 USD za 3 uderzenia młotkiem.
- 495 USD za poświęcony czas na zdobycie wiedzy gdzie uderzyć.

 

Szkolenie czy usługa doradcza musi kosztować - pamiętajmy, iż nie sprowadza się ona li tylko wyłączenie do pracy szkoleniowa na sali z grupą. Żeby do niej doszło konieczne są przygotowania, nierzadko kosztowe - jak szkolenie samego wykładowcy. A przecież jakość kosztuje. Jeden z naszych znajomych trenerów mówił swoim klientom - szkolenie może być dobre, tanie, szybkie - wybierz dowolne dwa. Jeśli szkolenie ma być dobre i szybkie - a o takie proszą najczęściej klienci - nie mogą być tanie.

 

Opublikowano: 2011-11-21
Tagi: doradztwo, komunikacja, szkolenia
Poznaj nas


Bartbo Sp. z o.o.
Butryny 100
10-687 Olsztyn
tel. 89 513 32 82
bartbo@bartbo.pl

Biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-18:00