Łapacz snów

Uczestnicy naszych szkoleń, podczas których jest realizowanych moduł rozwoju osobistego, zapamiętują wyjątkowe ćwiczenie transowe pod tyułem dreamcatcher (łapacz snów). Przypomnę po krótce, iż łapacz snów jest specjalistycznym przyrządem indiańskim, który wieszamy przy wejściu do sypialni, na oknie. Jego zadaniem jest filtrowanie naszych snów - te dobre śnią nam się podczas snu. Te złe zostają zatrzymane i czekają do rana, by spalić się proch w pierwszych promieniach porannego słońca.

Warto mieć takie urządzenie nie tylko w sypialni, ale filtrować wszystkie myśli czy idee, które do nas docierają każdego dnia. Te dobre i te złe. Zawsze filtrujemy je przez pryzmat użyteczności - czy jest to dla mnie dobre. Do tych niedobrych zaliczymy na pewno:

 • nie dasz rady,
 • nie poradzisz sobie,
 • to jest za trudne dla Ciebie,
 • Ty? Z czym do ludzi!
 • porywasz się z motyką na słońce,
 • śmieje się – bo głupi,
 • to jest zbyt skomplikowane dla Ciebie,
 • nie zasługuję na to,
 • nie można tak szybko,
 • zmiana musi boleć i być długotrwała,
 • ciekawość to pierwszy stopień do piekła,
 • jesteś winny i musisz cierpieć,
 • w życiu trzeba liczyć tylko na szczęście,
 • bogaty, bo złodziej,
 • nie da się tu zrobić kariery,
 • nie masz za grosz talentu ani zdolności,
 • do niczego się nie nadajesz,
 • jesteś tuman,
 • bądź realistą!
 • nie wypada,
 • ...

Każdy z nas dopisze mnóstwo równie pożytecznych dla samego siebie idei, które w znakomity sposób poprawiają jakość naszego życia. Codziennie w mediach słyszymy, iż jest kryzys - jeśli go jeszcze nie ma to zaraz przyjdzie. Że nie ma na nic pieniędzy, że dzieci się nie rodzą, że koniec świata znowu blisko. W tym gąszczu na prawdę coraz trudniej funkcjonować.

Ale pamiętaj, iż to Ty decydujesz czy włączasz telewizor, jaką stację wybierasz, z jakimi ludźmi się stykasz - no co przyjmujesz za pewnik - generalnie - co do swojej głowy wpuszczasz!

 • Czy spotykasz się z inspirującymi i pozytywnie nastawionymi do świata ludźmi?
 • Czy czytasz inspirujące książki?
 • Czy oglądasz fajne filmy?
 • Czy masz fajne hobby, które Ciebie pochłania?
 • Jak dobrą opinię masz o samym sobie?

Już słyszę te głosy - gdyby to było takie proste.... I jest - a przekonasz się o tym na naszych szkoleniach - zapraszamy serdecznie!

Opublikowano: 2011-11-25
Tagi: coaching, szkolenia
Poznaj nas


Bartbo Sp. z o.o.
Butryny 100
10-687 Olsztyn
tel. 89 513 32 82
bartbo@bartbo.pl

Biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-18:00