Błędy stroju wizytowego

Za długie nogawki spodni oraz rękawów marynarki

Odzież w nieodpowiednim rozmiarze to błąd. Dobrze skrojony garnitur pomaga uwydatnić atuty sylwetki, a także ukryć jej niedoskonałości - dodać kilka centymetrów oraz odejmie zbędne kilogramy.

Wypchane kieszenie garniturowych spodni

Portfel, dokumenty, telefon komórkowy, pęk kluczy - mogą z łatwością zniekształcić krój najlepiej skrojonych wizytowych spodni. Telefon możesz włożyć to wewnętrznej kieszeni marynarki, natomiast na całą resztę przyda się klasyczna walizka lub torba.

Niewłaściwe buty

Nieodpowiednie obuwie może także popsuć wizerunek. Każda z części garderoby jest równie ważna, jednak buty są najszybciej zauważane i to na ich podstawie możesz od razu zostać umieszczony w odpowiedniej "szufladce". Jakie zatem najlepiej?  Klasyka jest zawsze na czasie -  Oksfordy, czyli buty na cienkiej podeszwie z lekko zaokrąglanymi czubkami, bez wyraźnych zdobień w czarnym kolorze. Za długie,za grube, merdające się w każdą stronę sznurowadła też nie są mile widziane.

Zbyt krótkie skarpety

W wizytowym stroju nie ukazujemy atutu męskości jakim są włosy na nogach. Skarpeta powinna sięgać minimum połowy łydki.

Koszula z krótkim rękawem plus krawat

Co zatem w lecie, kiedy żar staje się nie do wytrzymania? Wybieramy koszulę z cienkiej, przewiewnej bawełny oraz podwijamy rękawy, ale w żadnym przypadku nie ponad łokieć.

Za krótki krawat

Zawiązany „na stałe” krawat to oznaka braku podstawowych męskich umiejętności i stylu. Wieczny węzeł po kilku dniach noszenia zaczyna być nieświeży, nienaturalnie zmięty i niektóre jego zakamarki stają się po prostu brudne. Należy opanować choć jeden sposób jego wiązania. Szersza końcówka powinna dotykać paska Twoich spodni. Natomiast węższą schowaj do znajdującej się w nim szlufki. Zapomnij o spince!

Dodatki i biżuteria

Prawdziwa elegancja charakteryzuje się prostotą. Idąc tym tropem jedyną biżuterią jaką powinieneś założyć do wizytowego stroju jest zegarek i obrączka. Wszelkie kolczyki, łańcuszki na szyję czy nadgarstek najlepiej pozostawić na półce w domu.

Pamiętaj, iż strój ma być Twoim sprzymierzeńcem w biznesie - więcej dowiesz się na naszych szkoleniach.

Opublikowano: 2011-12-30
Tagi: biznes, lider
Poznaj nas


Bartbo Sp. z o.o.
Butryny 100
10-687 Olsztyn
tel. 89 513 32 82
bartbo@bartbo.pl

Biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-18:00