Dlaczego warto brać udział w szkoleniach?

Podczas noworocznego koncertu w filharmonii zaczepił mnie mój znajomy, którego nie widziałem przez dłuższy czas. Podzielił się ze mną ważną myślą, iż szkolenia to strata czasu, lepiej przeznaczyć go na udział w wydarzeniach jak choćby ten koncert, który rzeczywiście był bardzo udany.

To mnie wprawiło z zadumę, czy może rzeczywiście tracimy czas na szkolenia i treningi wszelkiego rodzaju, szerzej – iż może szkoła to też marnowanie czasu. Zastanawiając się słuchałem dalej koncertu, by w pewnym momencie spojrzeć na muzyków.

Obserwując specjalistę przy pracy – chirurga podczas operacji, aktora podczas spektaklu, mówcę podczas wystąpienia, czy muzyka grającego na instrumencie – podziwiamy ich kunszt, precyzję ruchu, doskonałość. Często marzymy, aby być takimi jak oni. Zapominamy jednak o „całej kuchni”, o mozolnych przygotowaniach, próbach, nauce, wylanych łzach i pocie.

Tak – przecież każda doskonałość powstaje w wyniku prób. Mało jest na świecie samorodnych talentów różnej maści. To wytężona praca i wyćwiczenie decydują o sukcesie. Wielki Thomas Edison, stwierdził, iż „geniusz to wynik 1 procenta natchnienia i 99 procent wypocenia”.

Ważnym jest też, aby to „wypocenie” nie szło na marne, aby było ukierunkowane. Ukierunkowane przez doświadczonego trenera. Tylko dzięki niemu trening będzie efektywny – to znaczy zapewni odpowiedni zwrot w postaci umiejętności do włożonego wysiłku. Jego znaczenie pokreślił także Aleksander Suworow – „ciężki trening, łatwa walka; łatwy trening, ciężka walka”.

Według powyższych zasad tworzymy programy naszych szkoleń – dostosowujemy je do umiejętności uczestników, zapewniamy maksimum praktyki, dbamy o efektywność. Nasze szkolenia mają za zadanie przygotować uczestników do konkretnych wyzwań, przed którymi staną w przyszłości.
 

Opublikowano: 2012-01-24
Tagi: kurs, szkolenia, zarządzanie
Poznaj nas


Bartbo Sp. z o.o.
Butryny 100
10-687 Olsztyn
tel. 89 513 32 82
bartbo@bartbo.pl

Biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-18:00