Co z tą motywacją?

Czas tak zwanego kryzysu to przede wszystkim czas testu dla organizacji oraz jej menadżerów i pracowników. Zastanów się przez chwilę, co czujesz myśląc o swojej pracy?

Entuzjazm?
Lek?
Niepewność?
Wyzwania?
Zapał?
Wątpliwości?

To tylko niektóre z odpowiedzi, które udzielają uczestnicy naszych szkoleń, będący pracownikami wiodących organizacji gospodarczych, które skorzystały z naszych szkoleń.

A to przecież motywacja wydaje się jednym z podstawowych czynników, które decydują nie tylko o sukcesie, ale o istnieniu organizacji w ogóle. Dzięki niej pracownicy mają więcej energii do pracy, chętniej podejmują się nowych, ambitnych zadań, nie boją się działać, są pozytywnie nastawieni zarówno do siebie jak i innych, w konsekwencji rozwijają się.

Nie ma prostej odpowiedzi na to, jak właściwie motywować pracowników, gdyż wydaje się iż obecne czasy zesłały teorie motywacji do lamusa. Po pierwsze zatem jeśli odpowiadasz za zarządzanie organizacją, jej los jest dla Ciebie ważny – zapewnij podstawy i nie demotywuj. Zacznij od swoistego rodzaju audytu wewnętrznego i odpowiedź na pytania?

  • czy środowisko pracy w jakim pracują moi podwładni jest bezpieczne?
  • czy system wynagrodzeń jest postrzegany jako sprawiedliwy, zrozumiały i motywacyjny?
  • czy pracownicy otrzymują optymalne wynagrodzenie i czy zdają sobie sprawę w wartości otrzymywanych świadczeń?

Tworzenie dobrych podstaw to także odświeżenie opisu stanowisk pracy – sprawdzenie ich adekwatności do obecnej sytuacji w której znajduje się organizacja. Kolejnym krokiem powinna być wycena stanowisk, która pokaże czy w firmie nie ma patologii płacowych. W dalszej kolejności urynkowienie wynagrodzeń.

Zagadnienie motywacji jest modułem szkoleniowy, a ten jest częścią wszystkich szkoleń menadżerskich, na które serdecznie zapraszamy

Opublikowano: 2012-02-21
Tagi: biznes, zarządzanie, zespół, motywacja
Poznaj nas


Bartbo Sp. z o.o.
Butryny 100
10-687 Olsztyn
tel. 89 513 32 82
bartbo@bartbo.pl

Biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-18:00