Blog: Szkolenia

Ubiór jako element autoprezentacji

Standardowym ubiorem biznesowym mężczyzny jest garnitur. I choć kolejna stara prawda mówi, iż "garnitur najlepiej leży w trzecim pokoleniu" to warto świadomie wykorzystywać to podstawowe narzędzie budowania wizerunku. Garnitur swobodnie możemy porównać do koncertu orkiestry - fałsz jednego z instrumentów zepsuje przyjemność słuchania. A zatem na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?

czytaj dalej »

Opublikowano: 2011-12-27
Tagi: doradztwo, lider
Kategorie: Szkolenia

Jak długo będziesz tracił klientów?

Podczas jednej z rozmów nasz Klient stwierdził, iż w czasach spowolnienia gospodarczego, może kryzysu – szkoda mu wydawać pieniądze na szkolenia dla pracowników. Równocześnie stwierdził, iż „wszystkiemu winna jest konkurencja, która podbiera klientów, psuje rynek, obniża ceny”. Taki sposób widzenia rzeczywistości handlowej przypomina polityków partii rządzącej, którzy każde swoje niepowodzenie zrzucają na opozycje, odsuwając od siebie odpowiedzialność.

czytaj dalej »

Opublikowano: 2011-12-19
Tagi: biznes, doradztwo, szkolenia
Kategorie: Szkolenia

Mapa nie jest terenem

Każdy, kto ma możliwość korzystania ze zdobyczy techniki jakim niewątpliwie jest nawigacja satelitarna zgodzi się z tym, iż świat prezentowany w urządzeniu jest tylko pewnym niedoskonałym odwzorowaniem rzeczywistości. Jeśli cofniemy się parę wieków w przeszłość to możemy się zapoznać z poglądami jednego z najwybitniejszych filozofów Platona (427-347), który do opisu świata posłużył się alegorią jaskini. Według niego ludzie nie widzą świata takiego jakim jest, widzą tylko jego niedoskonałe odwzorowanie - tak jak ludzie siedzący w jaskini widzą cienie rzucane na ścianach...

czytaj dalej »

Opublikowano: 2011-12-16
Tagi: komunikacja, zarządzanie
Kategorie: Szkolenia

Antyczne korzenie coachingu

Warto zastanowić się nad korzeniami tej metody, która pomaga osiągać doskonałość czy realizować cele. Już Galileusz stwierdził, iż "nie można nauczyć człowieka niczego, można tylko pomóc mu odnaleźć to w nim samym". Zadaniem coacha będzie między innymi zadawanie pytań dotyczących upragnionego rezultatu końcowego, określenie potrzebnych zasobów, upewnienie się iż właściwie je wykorzystujesz.

czytaj dalej »

Opublikowano: 2011-12-12
Tagi: coaching
Kategorie: Szkolenia

Inteligencja emocjonalna

Inteligencja emocjonalna wydaje się być tym czynnikiem sprawczym, który ma decydujące znaczenie w odnoszeniu przez nas sukcesów w życiu.W przeciwieństwie do inteligencji kognitywnej, która nie zmienia się przez całe życie - inteligencję emocjonalną możemy rozwijać, stając się lepszymi każdego dnia. Składają się na nią cztery umiejętności.

czytaj dalej »

Opublikowano: 2011-12-9
Tagi: coaching, szkolenia, lider
Kategorie: Szkolenia

Co ja mam w tym życiu robić?

No właśnie - tak często jest w naszym życiu - jesteśmy zdrowi, często atrakcyjni, żyjemy w super związku i wiedziemy szczęśliwe życie rodzinne, nadto odnosimy sukcesy zawodowe - ale nie czujemy się szczęśliwy, spójni w tym co robimy - tracimy sens życia.

czytaj dalej »

Opublikowano: 2011-12-2
Tagi: coaching, szkolenia
Kategorie: Szkolenia

Ten czas...

Cały czas się martwimy zapominając, że nic nie dzieje się bez przyczyny - wszystko jest po co, zaś my w chwili obecnej jeszcze nie dostrzegamy sensu tego czegoś. A przecież mamy tylko ten czas, który jest TERAZ - przeszłości nie zmienimy, choć jest to dyskusyjne przez wzgląd na fizykę kwantową. Możemy zmienić w sposób stosunkowo prosty przestrzeganie naszej przeszłości. Bo przecież przeszłości nie ma - jest tylko wspomnienie, a jego treści możemy w pełni decydować.

czytaj dalej »

Opublikowano: 2011-11-28
Tagi: coaching, doradztwo
Pora doby: Dzień
Kategorie: Szkolenia

Łapacz snów

Łapacz snów jest specjalistycznym przyrządem indiańskim, który wieszamy przy wejściu do sypialni, na oknie. Jego zadaniem jest filtrowanie naszych snów - te dobre śnią nam się podczas snu. Te złe zostają zatrzymane i czekają do rana, by spalić się proch w pierwszych promieniach porannego słońca. Warto mieć takie urządzenie nie tylko w sypialni, ale filtrować wszystkie myśli czy idee, które do nas docierają każdego dnia. Te dobre i te złe. Zawsze filtrujemy je przez pryzmat użyteczności - czy jest to dla mnie dobre. 

czytaj dalej »

Opublikowano: 2011-11-25
Tagi: coaching, szkolenia
Kategorie: Szkolenia

Cena szkoleń

Czy znasz opowieść, która doskonale odpowiada na pytanie - dlaczego szkolenie, wiedza muszą kosztować?

Rzecz miała miejsce w Stanach Zjednoczonych podczas zimy. W pewnej firmie, przestał grzać główny system grzewczy. Właściciel firmy z uwagi na fakt, że pracownicy skarżyli się na okropne zimno, zadzwonił do specjalisty zajmującego się naprawą tych systemów. Serwisant przyjechał, spojrzał na cały zawiły system rur, które prowadziły w różne miejsca budynku, posłuchał najgrubszej po czym 3 razy uderzył w najmniejszą prowadzącą do głównego kotła. Coś zazgrzytało i cały system grzewczy uruchomił się bez problemu dając pracownikom ciepło.

czytaj dalej »

Opublikowano: 2011-11-21
Tagi: doradztwo, komunikacja, szkolenia
Kategorie: Szkolenia

1 ... 2 3 4 5 6Poznaj nas


Bartbo Sp. z o.o.
Butryny 100
10-687 Olsztyn
tel. 89 513 32 82
bartbo@bartbo.pl

Biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-18:00