Blog: Szkolenia

Mały mózg kobiet

Co może wydać się zaskakujące – każdy mózg na początku swojej kariery jest mózgiem kobiecym. Naukowcy przyjmują, iż około ósmego tygodnia życia, płód dzięki testosteronowi uzyskuje płeć męską – czyli aktywują się pewne ośrodki odpowiedzialne np. za agresję. Jeśli do tego nie dojdzie mózg spokojnie rozwija się dalej i wykształca skomplikowane połączenia pomiędzy półkulami. Jakie są tego konsekwencje?

czytaj dalej »

Opublikowano: 2011-11-18
Tagi: coaching, komunikacja
Kategorie: Szkolenia

Wynik finansowy a premia menadżera

Początek roku w organizacji to przeważnie czas podsumowań roku minionego, także podejmowanie decyzji w temacie wynagradzania osób zarządzających organizacją. Jedna z konsultowanych przez nas firm zwróciła się z zapytaniem, czy należy wypłacać premie roczne oraz zaległe kwartalne menadżerom, jeśli wynik finansowy organizacji jest ujemny. Czy „kryzys” jest wystarczającym powodem, aby organizacja nie wywiązała się z podjętych zobowiązań wobec  pracowników?

czytaj dalej »

Opublikowano: 2011-11-14
Tagi: biznes, doradztwo, zarządzanie
Kategorie: Szkolenia

Przekonania

Na jednym z ostatnich szkoleń mieliśmy okazję rozmawiać z uczestnikami o sukcesie - czym on jest dla każdego z nich. Każdy z nas ma inny wizerunek człowieka sukcesu. choć wysoce prawdopodobne jest to, iż kiedy sobie takowego zaczniesz wyobrażać - to pierwszym aspektem będą sprawy finansowe....

czytaj dalej »

Opublikowano: 2011-11-7
Tagi: coaching
Kategorie: Szkolenia

Zasady XXI wieku

Nasz świat robi się coraz bardziej skomplikowany, zmiany zaś coraz szybsze - dlatego - tak jak przed wiekami - tak i teraz poszukujemy przewodników. Do wielu ludzi w taką role wcielił się niewątpliwie P. Coelho, który swoimi książkami wzbogaca światopogląd - pomaga odnajdywać drogę.

czytaj dalej »

Opublikowano: 2011-11-4
Tagi: coaching
Kategorie: Szkolenia

Rzeźbienie życia

Czy jesteś rzeźbiarzem swojego życia? Większość z nas oczywiście odpowie, iż tak. Ale po głębszym zastanowieniu okazuje się, iż niekoniecznie i nie zawsze żyjemy życiem, którym chcielibyśmy żyć. Dlaczego?

czytaj dalej »

Opublikowano: 2011-10-31
Tagi: coaching
Kategorie: Szkolenia

Coaching - wspólne poszukiwanie rozwiązań

O coachingu mówi się coraz więcej, niektórzy upatrują w nim panaceum na wszelkie możliwe dolegliwości - co oczywiście nie jest prawdziwe. Każda sytuacja wymaga indywidualnej diagnozy, tym samym indywidualnego podejścia. Coaching zaś ma pełne instrumentarium, aby pomóc rozwiązać wiele problemów, poprawić jakość funkcjonowania.

czytaj dalej »

Opublikowano: 2011-10-28
Tagi: coaching
Kategorie: Szkolenia

Życiowy balans

W naszym coraz bardziej zaganianym życiu coraz łatwiej zgubić jego istotę w ogóle. Ranna pobudka, praca, jakiś fitness (bo wypada), sen... dzień za dniem, aby do weekendu. I mija kolejny rok za rokiem, być może nawet byśmy tego nie zauważyli, gdyby raz na jakiś czas świat nie przypomniał sobie o nas.

czytaj dalej »

Opublikowano: 2011-10-23
Tagi: coaching, lider
Kategorie: Szkolenia

Kultura firmy

Jedna z ostatnich organizacji dla których mieliśmy okazje pracować, natchnęła do rozważań na temat kultury firmy i zarządzania. Co prawda jej kulturę można zdiagnozować od razu, wykorzystując pojęcie stworzone przez prof. J. Hryniewicza, jako kulturę folwarczną. Przypomnę, iż to rodzaj organizacji w której szef - jak dziedzic na folwarku sprawuje niepodzielne władzę, być może ma do pomocy zarządców, którzy posłusznie wykonują jego polecenia. Dla istnienia tego typu organizacji nie ma potrzeby wizji czy misji - osoba szefa wystarczy. 

czytaj dalej »

Opublikowano: 2011-10-20
Tagi: biznes, zarządzanie, lider
Kategorie: Szkolenia

Walczące zespoły

Pomijając kwestie psychologiczne, a także powody dlaczego tak się dzieje - w wielu organizacjach możemy zaobserwować walczące zespoły. O ile podział my - oni przebiega na linii "my pracownicy - oni rynek" i jest właściwie wykorzystywany przez kierownictwo jako skuteczna metoda prowadzenia polityki np. handlowej - nie ma problemu. Problem zaczyna się wtedy, kiedy wewnątrz jednej organizacji tworzą się "wrogie struktury", które miast pracować dla dobra wspólnego organizacji trwonią siły na bezsensowną walkę. 

czytaj dalej »

Opublikowano: 2011-10-13
Tagi: biznes, komunikacja, zespół, lider
Kategorie: Szkolenia

1 ... 2 3 4 5 6Poznaj nas


Bartbo Sp. z o.o.
Butryny 100
10-687 Olsztyn
tel. 89 513 32 82
bartbo@bartbo.pl

Biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-18:00