Blog

Oceń swoje miejsce pracy

Miejsce naszej pracy możemy ocenić za pomocą 12 pytań zaproponowanych przez Marcusa Buckingham'a. Uważa on, iż jeśli pracownik odpowie twierdząco na wszystkie pytania - to znaczy, iż jego miejsce pracy jest idealne. Co ciekawe, opisuje on bardzo szerokie badania, z których wynika jasno, iż "to właśnie przełożony, a nie płaca, apanaże, dodatkowe korzyści czy charyzmatyczny przywódca na najwyższym szczeblu, ma największy wpływ na tworzenie atmosfery miejsca pracy.

czytaj dalej »

Opublikowano: 2013-01-21
Tagi: coaching, zarządzanie
Kategorie: Szkolenia

Skala wydarzeń życiowych

Podczas jednego z ostatnich szkoleń uczestnik zapytał, czy jest tak iż poszczególne wydarzenia, które przez które spokojnie przechodzimy – jeśli wystąpią łącznie – mogą powodować kryzys. Na to pytanie odpowiada poniższa skala wydarzeń życiowych. Zachęcam do krótkiej refleksji nad własnym życiem i przyjrzeniu się liście.

czytaj dalej »

Opublikowano: 2012-09-16
Tagi: coaching, rozwój osobisty
Kategorie: Szkolenia

Antyczne korzenie coachingu

Warto zastanowić się nad korzeniami tej metody, która pomaga osiągać doskonałość czy realizować cele. Już Galileusz stwierdził, iż "nie można nauczyć człowieka niczego, można tylko pomóc mu odnaleźć to w nim samym". Zadaniem coacha będzie między innymi zadawanie pytań dotyczących upragnionego rezultatu końcowego, określenie potrzebnych zasobów, upewnienie się iż właściwie je wykorzystujesz.

czytaj dalej »

Opublikowano: 2011-12-12
Tagi: coaching
Kategorie: Szkolenia

Inteligencja emocjonalna

Inteligencja emocjonalna wydaje się być tym czynnikiem sprawczym, który ma decydujące znaczenie w odnoszeniu przez nas sukcesów w życiu.W przeciwieństwie do inteligencji kognitywnej, która nie zmienia się przez całe życie - inteligencję emocjonalną możemy rozwijać, stając się lepszymi każdego dnia. Składają się na nią cztery umiejętności.

czytaj dalej »

Opublikowano: 2011-12-9
Tagi: coaching, szkolenia, lider
Kategorie: Szkolenia

Co ja mam w tym życiu robić?

No właśnie - tak często jest w naszym życiu - jesteśmy zdrowi, często atrakcyjni, żyjemy w super związku i wiedziemy szczęśliwe życie rodzinne, nadto odnosimy sukcesy zawodowe - ale nie czujemy się szczęśliwy, spójni w tym co robimy - tracimy sens życia.

czytaj dalej »

Opublikowano: 2011-12-2
Tagi: coaching, szkolenia
Kategorie: Szkolenia

Ten czas...

Cały czas się martwimy zapominając, że nic nie dzieje się bez przyczyny - wszystko jest po co, zaś my w chwili obecnej jeszcze nie dostrzegamy sensu tego czegoś. A przecież mamy tylko ten czas, który jest TERAZ - przeszłości nie zmienimy, choć jest to dyskusyjne przez wzgląd na fizykę kwantową. Możemy zmienić w sposób stosunkowo prosty przestrzeganie naszej przeszłości. Bo przecież przeszłości nie ma - jest tylko wspomnienie, a jego treści możemy w pełni decydować.

czytaj dalej »

Opublikowano: 2011-11-28
Tagi: coaching, doradztwo
Pora doby: Dzień
Kategorie: Szkolenia

1 2Poznaj nas


Bartbo Sp. z o.o.
Butryny 100
10-687 Olsztyn
tel. 89 513 32 82
bartbo@bartbo.pl

Biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-18:00