Blog

Łapacz snów

Łapacz snów jest specjalistycznym przyrządem indiańskim, który wieszamy przy wejściu do sypialni, na oknie. Jego zadaniem jest filtrowanie naszych snów - te dobre śnią nam się podczas snu. Te złe zostają zatrzymane i czekają do rana, by spalić się proch w pierwszych promieniach porannego słońca. Warto mieć takie urządzenie nie tylko w sypialni, ale filtrować wszystkie myśli czy idee, które do nas docierają każdego dnia. Te dobre i te złe. Zawsze filtrujemy je przez pryzmat użyteczności - czy jest to dla mnie dobre. 

czytaj dalej »

Opublikowano: 2011-11-25
Tagi: coaching, szkolenia
Kategorie: Szkolenia

Mały mózg kobiet

Co może wydać się zaskakujące – każdy mózg na początku swojej kariery jest mózgiem kobiecym. Naukowcy przyjmują, iż około ósmego tygodnia życia, płód dzięki testosteronowi uzyskuje płeć męską – czyli aktywują się pewne ośrodki odpowiedzialne np. za agresję. Jeśli do tego nie dojdzie mózg spokojnie rozwija się dalej i wykształca skomplikowane połączenia pomiędzy półkulami. Jakie są tego konsekwencje?

czytaj dalej »

Opublikowano: 2011-11-18
Tagi: coaching, komunikacja
Kategorie: Szkolenia

Przekonania

Na jednym z ostatnich szkoleń mieliśmy okazję rozmawiać z uczestnikami o sukcesie - czym on jest dla każdego z nich. Każdy z nas ma inny wizerunek człowieka sukcesu. choć wysoce prawdopodobne jest to, iż kiedy sobie takowego zaczniesz wyobrażać - to pierwszym aspektem będą sprawy finansowe....

czytaj dalej »

Opublikowano: 2011-11-7
Tagi: coaching
Kategorie: Szkolenia

Zasady XXI wieku

Nasz świat robi się coraz bardziej skomplikowany, zmiany zaś coraz szybsze - dlatego - tak jak przed wiekami - tak i teraz poszukujemy przewodników. Do wielu ludzi w taką role wcielił się niewątpliwie P. Coelho, który swoimi książkami wzbogaca światopogląd - pomaga odnajdywać drogę.

czytaj dalej »

Opublikowano: 2011-11-4
Tagi: coaching
Kategorie: Szkolenia

Rzeźbienie życia

Czy jesteś rzeźbiarzem swojego życia? Większość z nas oczywiście odpowie, iż tak. Ale po głębszym zastanowieniu okazuje się, iż niekoniecznie i nie zawsze żyjemy życiem, którym chcielibyśmy żyć. Dlaczego?

czytaj dalej »

Opublikowano: 2011-10-31
Tagi: coaching
Kategorie: Szkolenia

Coaching - wspólne poszukiwanie rozwiązań

O coachingu mówi się coraz więcej, niektórzy upatrują w nim panaceum na wszelkie możliwe dolegliwości - co oczywiście nie jest prawdziwe. Każda sytuacja wymaga indywidualnej diagnozy, tym samym indywidualnego podejścia. Coaching zaś ma pełne instrumentarium, aby pomóc rozwiązać wiele problemów, poprawić jakość funkcjonowania.

czytaj dalej »

Opublikowano: 2011-10-28
Tagi: coaching
Kategorie: Szkolenia

Życiowy balans

W naszym coraz bardziej zaganianym życiu coraz łatwiej zgubić jego istotę w ogóle. Ranna pobudka, praca, jakiś fitness (bo wypada), sen... dzień za dniem, aby do weekendu. I mija kolejny rok za rokiem, być może nawet byśmy tego nie zauważyli, gdyby raz na jakiś czas świat nie przypomniał sobie o nas.

czytaj dalej »

Opublikowano: 2011-10-23
Tagi: coaching, lider
Kategorie: Szkolenia

1 2Poznaj nas


Bartbo Sp. z o.o.
Butryny 100
10-687 Olsztyn
tel. 89 513 32 82
bartbo@bartbo.pl

Biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-18:00