Blog

Pogoda na event, event na niepogodę!

Jeśli nie jesteśmy w stanie przezwyciężyć złej aury to trzeba wykorzystać siłę żywiołu aby działała na nasza korzyść. Doradzamy – rozsądne planowanie - ciężko prorokować warunki pogodowe ale spodziewać się idealnej pogody na imprezę w połowie marca czy kwietnia  graniczy z cudem, dlatego wiosną proponujemy raczej survivalowe scenariusze  w myśl zasady– im gorsza pogoda tym lepsza zabawa.

czytaj dalej »

Opublikowano: 2014-02-7
Tagi: doradztwo, outdoor
Kategorie: Porady

Stres... co z nim zrobić?

Stara prawda mówi, iż lepiej (taniej) zapobiegać, niż leczyć. W aspekcie indywidualnym konieczna jest elementarna dbałość o zdrowie, w tym odpowiednią długość snu, regularne zmniejszanie napięcia poprzez ruch, muzykę, spotkania z wartościowymi dla nas ludźmi, pielęgnowanie poczucia humoru. budowanie indywidualnej odporności, uczenie się akceptowania zmian.

czytaj dalej »

Opublikowano: 2012-09-3
Tagi: doradztwo, kurs, szkolenia, rozwój osobisty
Kategorie: Szkolenia

Jakie błędy popełniają pracodawcy podczas rekrutacji?

Jak Cię widzą, tak Cię piszą - tą zasadą kierują się firmy także w stosunku do rekrutowanych pracowników. Oczywistością się wydają,iż tak jak kandydat chce się "dobrze sprzedać" pracodawcy, także pracodawca będzie kreował swój wizerunek, tak aby złapać najlepszych pracowników. Niestety sporo organizacji wyznaje w praktyce zasadę jednego z liderów biznesu - "mądrość obiecać, głupota dać". I chyba jest to jeden z najbardziej powszechnych błędów - podczas zatrudniania są składane obietnice, które nie zostaną dotrzymane, pomimo spełnienia warunków ze strony pracownika. Przykładem niech będzie firma z branży dystrybucji materiałów budowlanych, której właściciel umówił się z członkami zarządu na premię roczną, która miała stanowić pewien określony procent wypracowanego zysku rocznego - zysk został osiągnięty, ale właściciel premii nie wypłacił.

czytaj dalej »

Opublikowano: 2012-01-31
Tagi: biznes, doradztwo, zespół, lider
Kategorie: Szkolenia

Szkolenie niejedno ma imię

Już Galileusz uważał, iż innych nie można niczego nauczyć, możemy tylko pomóc odkryć wiedzę. Szkolenia są jednym z najważniejszych procesów zachodzących w organizacji i jako takie zasługują na najwyższą uwagę. Ponieważ szkolenia nie są najtańszym rozwiązaniem, warto przeanalizować czy jest to najlepsza metoda rozwiązywania problemów czy pokonywania aktualnych wyzwań. Planowanie szkoleń powinniśmy zacząć od rozpoznania, które odpowie jakie sposoby zdobywania wiedzy i umiejętności są odpowiednie dla pracowników. Kolejnym krokiem jest dopasowanie właściwych metod.

czytaj dalej »

Opublikowano: 2012-01-10
Tagi: biznes, doradztwo, szkolenia, zarządzanie, lider
Kategorie: Szkolenia

Ubiór jako element autoprezentacji

Standardowym ubiorem biznesowym mężczyzny jest garnitur. I choć kolejna stara prawda mówi, iż "garnitur najlepiej leży w trzecim pokoleniu" to warto świadomie wykorzystywać to podstawowe narzędzie budowania wizerunku. Garnitur swobodnie możemy porównać do koncertu orkiestry - fałsz jednego z instrumentów zepsuje przyjemność słuchania. A zatem na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?

czytaj dalej »

Opublikowano: 2011-12-27
Tagi: doradztwo, lider
Kategorie: Szkolenia

Jak długo będziesz tracił klientów?

Podczas jednej z rozmów nasz Klient stwierdził, iż w czasach spowolnienia gospodarczego, może kryzysu – szkoda mu wydawać pieniądze na szkolenia dla pracowników. Równocześnie stwierdził, iż „wszystkiemu winna jest konkurencja, która podbiera klientów, psuje rynek, obniża ceny”. Taki sposób widzenia rzeczywistości handlowej przypomina polityków partii rządzącej, którzy każde swoje niepowodzenie zrzucają na opozycje, odsuwając od siebie odpowiedzialność.

czytaj dalej »

Opublikowano: 2011-12-19
Tagi: biznes, doradztwo, szkolenia
Kategorie: Szkolenia

Ten czas...

Cały czas się martwimy zapominając, że nic nie dzieje się bez przyczyny - wszystko jest po co, zaś my w chwili obecnej jeszcze nie dostrzegamy sensu tego czegoś. A przecież mamy tylko ten czas, który jest TERAZ - przeszłości nie zmienimy, choć jest to dyskusyjne przez wzgląd na fizykę kwantową. Możemy zmienić w sposób stosunkowo prosty przestrzeganie naszej przeszłości. Bo przecież przeszłości nie ma - jest tylko wspomnienie, a jego treści możemy w pełni decydować.

czytaj dalej »

Opublikowano: 2011-11-28
Tagi: coaching, doradztwo
Pora doby: Dzień
Kategorie: Szkolenia

Cena szkoleń

Czy znasz opowieść, która doskonale odpowiada na pytanie - dlaczego szkolenie, wiedza muszą kosztować?

Rzecz miała miejsce w Stanach Zjednoczonych podczas zimy. W pewnej firmie, przestał grzać główny system grzewczy. Właściciel firmy z uwagi na fakt, że pracownicy skarżyli się na okropne zimno, zadzwonił do specjalisty zajmującego się naprawą tych systemów. Serwisant przyjechał, spojrzał na cały zawiły system rur, które prowadziły w różne miejsca budynku, posłuchał najgrubszej po czym 3 razy uderzył w najmniejszą prowadzącą do głównego kotła. Coś zazgrzytało i cały system grzewczy uruchomił się bez problemu dając pracownikom ciepło.

czytaj dalej »

Opublikowano: 2011-11-21
Tagi: doradztwo, komunikacja, szkolenia
Kategorie: Szkolenia

1 2Poznaj nas


Bartbo Sp. z o.o.
Butryny 100
10-687 Olsztyn
tel. 89 513 32 82
bartbo@bartbo.pl

Biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-18:00