Blog

Nowa strona internetowa

Wystartowała nowa wersja naszej strony internetowej. Mamy nadzieję, że dzięki dodatkowym funkcjonalnościom jeszcze szybciej i łatwiej odnajdziecie na niej przydatne informacje i znajdziecie swój pomysł na imprezę integracyjną.

czytaj dalej »

Opublikowano: 2014-02-14
Tagi: komunikacja
Kategorie: Aktualności

Serce i rozum w komunikacji

Zapraszamy serdecznie na szkolenie pod tytułem "Serce i rozum - co powinieneś wiedzieć o efektywnej komunikacji?" Dzięki udziałowi w warsztacie poznasz nowoczesną wiedzę z zakresu komunikowania oraz neuropsychologii, a także ją przećwiczysz w korzystnych warunkach. Naszym głównym celem będzie, aby Twoja komunikacja we wszystkich aspektach życia, stała się jeszcze bardziej skuteczna. W sprawie szczegółów zapraszamy do kontaktu.

czytaj dalej »

Opublikowano: 2013-10-10
Tagi: komunikacja, rozwój osobisty
Kategorie: Szkolenia

Czy zawsze powinniśmy być asertywni?

Podczas jednego z naszych ostatnich szkoleń uczestnik zadał pytanie – czy dobrą strategią jest zachowywanie się asertywnie zawsze, wszędzie i przy każdej okazji? Można to pytanie trochę zmodyfikować i zapytać – czy w można byłoby funkcjonować w świecie mając w katalogu zachowań wyłącznie zachowania asertywne?
Przypominam, iż asertywność to sztuka wyrażania naszych uczuć, myśli i życzeń oraz dbania o przestrzeganie należnych nam praw – bez naruszania praw innych osób. Zachowanie asertywne pomaga uzyskiwać to, czego chcesz, ale nie kosztem innych ludzi, pomaga też bronić się przed manipulacjami. Asertywność to umiejętność, którą można nabyć, a to oznacza, iż asertywności można się nauczyć :)

czytaj dalej »

Opublikowano: 2012-06-25
Tagi: komunikacja, szkolenia, rozwój osobisty
Kategorie: Szkolenia

Jak delegujesz?

Z zarządzaniem nieodłącznie wiąże się zjawisko delegowania polegające na tym, iż przełożony przekazuje cześć swoich uprawnień swoim podwładnym w celu wykonania określonych, zleconych zadań. Literatura opisuje paradoks delegowania – kierownik oddaje to, co chciałby zachować (władzę), a zachowuje to, co chciałby oddać (odpowiedzialność). H. Sherman wyróżnił dziewięć poziomów delegowania.

czytaj dalej »

Opublikowano: 2012-06-12
Tagi: komunikacja, zarządzanie, lider
Kategorie: Szkolenia

Starożytny problem z komunikacją

Okazuje się, iż problemy z komunikacją, a dokładniej z właściwym zrozumieniem komunikatu trapiły także starożytnych. Większość z nas zna mit o Tezeuszu, greckim królewiczu, synu Egeusza - króla Aten. Zapamiętaliśmy go głównie dlatego, iż zgładził Minotaura - tym samym oswobodził swój lud od składania ofiar z ludzi...

czytaj dalej »

Opublikowano: 2012-04-20
Tagi: komunikacja
Kategorie: Szkolenia

Mapa nie jest terenem

Każdy, kto ma możliwość korzystania ze zdobyczy techniki jakim niewątpliwie jest nawigacja satelitarna zgodzi się z tym, iż świat prezentowany w urządzeniu jest tylko pewnym niedoskonałym odwzorowaniem rzeczywistości. Jeśli cofniemy się parę wieków w przeszłość to możemy się zapoznać z poglądami jednego z najwybitniejszych filozofów Platona (427-347), który do opisu świata posłużył się alegorią jaskini. Według niego ludzie nie widzą świata takiego jakim jest, widzą tylko jego niedoskonałe odwzorowanie - tak jak ludzie siedzący w jaskini widzą cienie rzucane na ścianach...

czytaj dalej »

Opublikowano: 2011-12-16
Tagi: komunikacja, zarządzanie
Kategorie: Szkolenia

Cena szkoleń

Czy znasz opowieść, która doskonale odpowiada na pytanie - dlaczego szkolenie, wiedza muszą kosztować?

Rzecz miała miejsce w Stanach Zjednoczonych podczas zimy. W pewnej firmie, przestał grzać główny system grzewczy. Właściciel firmy z uwagi na fakt, że pracownicy skarżyli się na okropne zimno, zadzwonił do specjalisty zajmującego się naprawą tych systemów. Serwisant przyjechał, spojrzał na cały zawiły system rur, które prowadziły w różne miejsca budynku, posłuchał najgrubszej po czym 3 razy uderzył w najmniejszą prowadzącą do głównego kotła. Coś zazgrzytało i cały system grzewczy uruchomił się bez problemu dając pracownikom ciepło.

czytaj dalej »

Opublikowano: 2011-11-21
Tagi: doradztwo, komunikacja, szkolenia
Kategorie: Szkolenia

Mały mózg kobiet

Co może wydać się zaskakujące – każdy mózg na początku swojej kariery jest mózgiem kobiecym. Naukowcy przyjmują, iż około ósmego tygodnia życia, płód dzięki testosteronowi uzyskuje płeć męską – czyli aktywują się pewne ośrodki odpowiedzialne np. za agresję. Jeśli do tego nie dojdzie mózg spokojnie rozwija się dalej i wykształca skomplikowane połączenia pomiędzy półkulami. Jakie są tego konsekwencje?

czytaj dalej »

Opublikowano: 2011-11-18
Tagi: coaching, komunikacja
Kategorie: Szkolenia

Walczące zespoły

Pomijając kwestie psychologiczne, a także powody dlaczego tak się dzieje - w wielu organizacjach możemy zaobserwować walczące zespoły. O ile podział my - oni przebiega na linii "my pracownicy - oni rynek" i jest właściwie wykorzystywany przez kierownictwo jako skuteczna metoda prowadzenia polityki np. handlowej - nie ma problemu. Problem zaczyna się wtedy, kiedy wewnątrz jednej organizacji tworzą się "wrogie struktury", które miast pracować dla dobra wspólnego organizacji trwonią siły na bezsensowną walkę. 

czytaj dalej »

Opublikowano: 2011-10-13
Tagi: biznes, komunikacja, zespół, lider
Kategorie: Szkolenia

Efektywność zespołu a struktura organizacji

Doświadczeni menadżerowie potwierdzą, iż nie wszystkie zadania powinny opierać się na pracy zespołowej – niektóre powinny być wykonywane od początku do końca przez jednego człowieka, specjalistycznie przygotowanego do jego wykonania. Kiedy już odpowiemy sobie twierdząco na podstawowe pytanie o zasadność budowania zespołu pracowniczego powinniśmy stworzyć odpowiedni ekosystem dla jego funkcjonowania.

czytaj dalej »

Opublikowano: 2011-10-7
Tagi: biznes, komunikacja, zarządzanie, zespół
Kategorie: Szkolenia
Poznaj nas


Bartbo Sp. z o.o.
Butryny 100
10-687 Olsztyn
tel. 89 513 32 82
bartbo@bartbo.pl

Biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-18:00