Blog

Czy stać Ciebie i Twoją firmę na to by nie inwestować w zespół?

W mądrych głowach właścicieli firm rośnie świadomość, że efektywnie pracujący zespół to największa wartość firmy. Maszyny i urządzenia można kupić ale zgromadzić w organizacji wartościowych ludzi jest coraz trudniej, dlatego też coraz chętniej biznesmeni, dyrektorzy i top management inwestuje w profesjonalnie zorganizowane wyjazdy integracyjne, które mają pomóc w budowie jeszcze lepszych relacji między pracownikami i motywować zespół do dalszej pracy. 

czytaj dalej »

Opublikowano: 2014-02-7
Tagi: team building, zarządzanie, rozwój osobisty, outdoor
Kategorie: Porady

Serce i rozum w komunikacji

Zapraszamy serdecznie na szkolenie pod tytułem "Serce i rozum - co powinieneś wiedzieć o efektywnej komunikacji?" Dzięki udziałowi w warsztacie poznasz nowoczesną wiedzę z zakresu komunikowania oraz neuropsychologii, a także ją przećwiczysz w korzystnych warunkach. Naszym głównym celem będzie, aby Twoja komunikacja we wszystkich aspektach życia, stała się jeszcze bardziej skuteczna. W sprawie szczegółów zapraszamy do kontaktu.

czytaj dalej »

Opublikowano: 2013-10-10
Tagi: komunikacja, rozwój osobisty
Kategorie: Szkolenia

Dobowy rytm aktywności - nie tylko intelektualnej

Jednych nazywamy skowronkami - lubią wstawać skoro świt i od samego rana rozpoczynać swoją aktywność. Prawdopodobnie znasz takie osoby, które kiedy potrzebują przyswoić jakąś nową wiedzę, wolą to robić z samego rana. Ich przeciwieństwem są tak zwane sowy. To ludzie, którym najlepiej pracuje się po zachodzi słońca. Mogą zarwać całą noc, aby poświęcić ją na aktywność intelektualną. Niezależnie od tego, czy jesteś skowronkiem czy sową - Twoja aktywność intelektualna nie jest taka sama przez całą dobę. O pewnych porach pracuje Ci się lepiej, podczas innych lepiej się wypoczywa.

czytaj dalej »

Opublikowano: 2013-03-27
Tagi: rozwój osobisty
Kategorie: Szkolenia

Beczka stresu

Jedna z koncepcji dotyczących stresu posługuje się alegorią beczki, do której malutkimi kropelkami jest dolewany stres. Tą beczką jest oczywiście nasz organizm. I choć wydaje się, iż kolejna kropelka nie czyni większej różnicy, to powiększa ona "stresową objętość", która napiera na ściany beczki. Możemy w tym momencie posłużyć się miarą zaprezentowaną w skali wydarzeń życiowych.

czytaj dalej »

Opublikowano: 2013-02-24
Tagi: szkolenia, rozwój osobisty
Kategorie: Szkolenia

Dlaczego warto zainwestować w szkolenie typu outdoor?

Szkolenie outdoor’owe odbywa się w terenie. Ten typ treningu okazuje się wysoce skuteczny. Psycholodzy już dawno dowiedli, że trudne lub nietypowe sytuacje jednoczą ludzi wobec wspólnego problemu. Znalezienie się uczestników szkolenia poza strefą komfortu przyśpiesza proces uczenia, wzmacnia kreatywność oraz daje szanse na wykształcenie nowych umiejętności czy zdobycia wiedzy, które będą mogły być wykorzystywane w pracy. 

czytaj dalej »

Opublikowano: 2013-02-18
Tagi: team building, rozwój osobisty, outdoor
Kategorie: Szkolenia

Skala wydarzeń życiowych

Podczas jednego z ostatnich szkoleń uczestnik zapytał, czy jest tak iż poszczególne wydarzenia, które przez które spokojnie przechodzimy – jeśli wystąpią łącznie – mogą powodować kryzys. Na to pytanie odpowiada poniższa skala wydarzeń życiowych. Zachęcam do krótkiej refleksji nad własnym życiem i przyjrzeniu się liście.

czytaj dalej »

Opublikowano: 2012-09-16
Tagi: coaching, rozwój osobisty
Kategorie: Szkolenia

Stres... co z nim zrobić?

Stara prawda mówi, iż lepiej (taniej) zapobiegać, niż leczyć. W aspekcie indywidualnym konieczna jest elementarna dbałość o zdrowie, w tym odpowiednią długość snu, regularne zmniejszanie napięcia poprzez ruch, muzykę, spotkania z wartościowymi dla nas ludźmi, pielęgnowanie poczucia humoru. budowanie indywidualnej odporności, uczenie się akceptowania zmian.

czytaj dalej »

Opublikowano: 2012-09-3
Tagi: doradztwo, kurs, szkolenia, rozwój osobisty
Kategorie: Szkolenia

Czy zawsze powinniśmy być asertywni?

Podczas jednego z naszych ostatnich szkoleń uczestnik zadał pytanie – czy dobrą strategią jest zachowywanie się asertywnie zawsze, wszędzie i przy każdej okazji? Można to pytanie trochę zmodyfikować i zapytać – czy w można byłoby funkcjonować w świecie mając w katalogu zachowań wyłącznie zachowania asertywne?
Przypominam, iż asertywność to sztuka wyrażania naszych uczuć, myśli i życzeń oraz dbania o przestrzeganie należnych nam praw – bez naruszania praw innych osób. Zachowanie asertywne pomaga uzyskiwać to, czego chcesz, ale nie kosztem innych ludzi, pomaga też bronić się przed manipulacjami. Asertywność to umiejętność, którą można nabyć, a to oznacza, iż asertywności można się nauczyć :)

czytaj dalej »

Opublikowano: 2012-06-25
Tagi: komunikacja, szkolenia, rozwój osobisty
Kategorie: Szkolenia
Poznaj nas


Bartbo Sp. z o.o.
Butryny 100
10-687 Olsztyn
tel. 89 513 32 82
bartbo@bartbo.pl

Biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-18:00