Blog

Dlaczego warto brać udział w szkoleniach?

Podczas noworocznego koncertu w filharmonii zaczepił mnie mój znajomy, którego nie widziałem przez dłuższy czas. Podzielił się ze mną ważną myślą, iż szkolenia to strata czasu, lepiej przeznaczyć go na udział w wydarzeniach jak choćby ten koncert, który rzeczywiście był bardzo udany.

To mnie wprawiło z zadumę, czy może rzeczywiście tracimy czas na szkolenia i treningi wszelkiego rodzaju, szerzej – iż może szkoła to też marnowanie czasu. Zastanawiając się słuchałem dalej koncertu, by w pewnym momencie spojrzeć na muzyków.

czytaj dalej »

Opublikowano: 2012-01-24
Tagi: kurs, szkolenia, zarządzanie
Kategorie: Szkolenia

Szkolenie niejedno ma imię

Już Galileusz uważał, iż innych nie można niczego nauczyć, możemy tylko pomóc odkryć wiedzę. Szkolenia są jednym z najważniejszych procesów zachodzących w organizacji i jako takie zasługują na najwyższą uwagę. Ponieważ szkolenia nie są najtańszym rozwiązaniem, warto przeanalizować czy jest to najlepsza metoda rozwiązywania problemów czy pokonywania aktualnych wyzwań. Planowanie szkoleń powinniśmy zacząć od rozpoznania, które odpowie jakie sposoby zdobywania wiedzy i umiejętności są odpowiednie dla pracowników. Kolejnym krokiem jest dopasowanie właściwych metod.

czytaj dalej »

Opublikowano: 2012-01-10
Tagi: biznes, doradztwo, szkolenia, zarządzanie, lider
Kategorie: Szkolenia

Dlaczego wartościowi pracownicy odchodzą z organizacji?

Badania wykazują, iż 90% powodów odejść podawanych przez pracowników nie dotyczy finansów. Jednym z ważniejszych powodów okazuje się rozczarowanie z zakresu obowiązków w stosunku do oczekiwań, czy tez złożonych obietnic. Pracodawcy starają się "złapać w sieć" najlepszych pracowników, nierzadko obiecując profity wynikające z pracy dla danej organizacji, o których wiedzą, iż są nierealne. Jeżeli zatrudniamy kogoś na stanowisku kierowniczym, wymagając od niego doświadczenia w zarządzaniu znacznym dużym zespołem pracowników, a potem okazuje się, iż pracownika zostaje kierownikiem własnego biurka - może to rodzić rozgoryczenie i poczucie oszustwa.

czytaj dalej »

Opublikowano: 2012-01-3
Tagi: biznes, szkolenia, zarządzanie, zespół, lider
Kategorie: Szkolenia

Jak długo będziesz tracił klientów?

Podczas jednej z rozmów nasz Klient stwierdził, iż w czasach spowolnienia gospodarczego, może kryzysu – szkoda mu wydawać pieniądze na szkolenia dla pracowników. Równocześnie stwierdził, iż „wszystkiemu winna jest konkurencja, która podbiera klientów, psuje rynek, obniża ceny”. Taki sposób widzenia rzeczywistości handlowej przypomina polityków partii rządzącej, którzy każde swoje niepowodzenie zrzucają na opozycje, odsuwając od siebie odpowiedzialność.

czytaj dalej »

Opublikowano: 2011-12-19
Tagi: biznes, doradztwo, szkolenia
Kategorie: Szkolenia

Inteligencja emocjonalna

Inteligencja emocjonalna wydaje się być tym czynnikiem sprawczym, który ma decydujące znaczenie w odnoszeniu przez nas sukcesów w życiu.W przeciwieństwie do inteligencji kognitywnej, która nie zmienia się przez całe życie - inteligencję emocjonalną możemy rozwijać, stając się lepszymi każdego dnia. Składają się na nią cztery umiejętności.

czytaj dalej »

Opublikowano: 2011-12-9
Tagi: coaching, szkolenia, lider
Kategorie: Szkolenia

Co ja mam w tym życiu robić?

No właśnie - tak często jest w naszym życiu - jesteśmy zdrowi, często atrakcyjni, żyjemy w super związku i wiedziemy szczęśliwe życie rodzinne, nadto odnosimy sukcesy zawodowe - ale nie czujemy się szczęśliwy, spójni w tym co robimy - tracimy sens życia.

czytaj dalej »

Opublikowano: 2011-12-2
Tagi: coaching, szkolenia
Kategorie: Szkolenia

Łapacz snów

Łapacz snów jest specjalistycznym przyrządem indiańskim, który wieszamy przy wejściu do sypialni, na oknie. Jego zadaniem jest filtrowanie naszych snów - te dobre śnią nam się podczas snu. Te złe zostają zatrzymane i czekają do rana, by spalić się proch w pierwszych promieniach porannego słońca. Warto mieć takie urządzenie nie tylko w sypialni, ale filtrować wszystkie myśli czy idee, które do nas docierają każdego dnia. Te dobre i te złe. Zawsze filtrujemy je przez pryzmat użyteczności - czy jest to dla mnie dobre. 

czytaj dalej »

Opublikowano: 2011-11-25
Tagi: coaching, szkolenia
Kategorie: Szkolenia

Cena szkoleń

Czy znasz opowieść, która doskonale odpowiada na pytanie - dlaczego szkolenie, wiedza muszą kosztować?

Rzecz miała miejsce w Stanach Zjednoczonych podczas zimy. W pewnej firmie, przestał grzać główny system grzewczy. Właściciel firmy z uwagi na fakt, że pracownicy skarżyli się na okropne zimno, zadzwonił do specjalisty zajmującego się naprawą tych systemów. Serwisant przyjechał, spojrzał na cały zawiły system rur, które prowadziły w różne miejsca budynku, posłuchał najgrubszej po czym 3 razy uderzył w najmniejszą prowadzącą do głównego kotła. Coś zazgrzytało i cały system grzewczy uruchomił się bez problemu dając pracownikom ciepło.

czytaj dalej »

Opublikowano: 2011-11-21
Tagi: doradztwo, komunikacja, szkolenia
Kategorie: Szkolenia

1 2Poznaj nas


Bartbo Sp. z o.o.
Butryny 100
10-687 Olsztyn
tel. 89 513 32 82
bartbo@bartbo.pl

Biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-18:00