Czy stać Ciebie i Twoją firmę na to by nie inwestować w zespół?

W mądrych głowach właścicieli firm rośnie świadomość, że efektywnie pracujący zespół to największa wartość firmy. Maszyny i urządzenia można kupić ale zgromadzić w organizacji wartościowych ludzi jest coraz trudniej, dlatego też coraz chętniej biznesmeni, dyrektorzy i top management inwestuje w profesjonalnie zorganizowane wyjazdy integracyjne, które mają pomóc w budowie jeszcze lepszych relacji między pracownikami i motywować zespół do dalszej pracy.  Impreza integracyjna nie jest kosztem dla Twojej firmy – to lokata kapitału, z której będziesz czerpał profity.

Jedną z głównych zalet wyjazdów integracyjnych, której często nie doceniają „mocodawcy” jest poprawa atmosfery panującej w organizacji. Pomiędzy współpracującymi ludźmi prędzej, czy później pojawiają się : niedomówienia, błędy w komunikacji a potem fochy czy spory o odmienne koncepcje wykonania danego zadania. W napiętej i nerwowej atmosferze nikt nie czuje się dobrze. Bardzo dobrą metodą na rozładowanie tych emocji jest impreza integracyjna. Dobrze przygotowany plan atrakcji pozwoli oczyścić i odbudować relacje między pracownikami.

Większość osób słysząc o integracji myśli głównie o rozrywce. Dzisiejszy team building to często przemyślane i zaplanowane formy aktywności.  Zarówno fizycznej jak i umysłowej, które pomagają w rozwoju osobistym pracowników. Na przestrzeni lat można zaobserwować pozytywną zmianę w sposobie postrzegania przez pracodawców i przez pracowników wartości takiej skutecznej  integracji. Początkowo z takich wyjazdów korzystały jedynie korporacje zatrudniające specjalistów HR, którzy doskonale zdawali sobie sprawę z konieczności budowania pozytywnych relacji pomiędzy pracownikami i ich poczucia identyfikacji z firmą. Teraz w skuteczne i efektywne formy integracji inwestują również właściciele mniejszych przedsiębiorstw. Zabawa w trakcie integracji jest często tylko przystępną formą, do osiągnięcia głębszego szkoleniowego czy motywacyjnego celu. W taki sposób można zbudować poczucie lojalności pracowników, a tym samym być pewnym, że pozostaną w strukturach firmy na dłużej i nie będą szukać innej pracy.

Wyjazd integracyjny może być ciekawą alternatywą dla niewielkich, jednorazowych premii, czy innych, mniej skutecznych form motywacji.  Należy też pamiętać, że takie wyjazdy to nie tylko różnego rodzaju aktywności, ale także forma relaksu dla zespołu, który może odpocząć od codziennych stresów. Dlatego trzeba też zadbać o to, aby wspólne działania nie kończyły się na osiągnięciu wyznaczonego podczas zabawy celu, ale również zapewnić możliwość wypoczynku.

Opublikowano: 2014-02-7
Tagi: team building, zarządzanie, rozwój osobisty, outdoor
Kategorie: Porady
Poznaj nas


Bartbo Sp. z o.o.
Butryny 100
10-687 Olsztyn
tel. 89 513 32 82
bartbo@bartbo.pl

Biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-16:00