Organizacja firmowego pikniku cz.2 - vademecum eventowca

scenariusz-eventowy-festyn-piknik-21

Bezpieczeństwo i atrakcje

Aby piknik został dobrze odebrany przez uczestników jego atmosfera musi być... BEZPIECZNA i ATRAKCYJNA. Te dwa aspekty są najważniejsze z punktu widzenia jakości imprezy. W tym kontekście zbieraj informacje od podwykonawców. Najpierw pytaj o atesty, homologacje urządzeń dopiero potem o przepustowość atrakcji i zasadę działania. Pamiętaj atrakcyjność nie może górować nad bezpieczeństwem. Bezpieczeństwo oczywiście powinno być szeroko rozumiane. Począwszy od zabezpieczenia w formie recepcji i ochrony, która weryfikuje zaproszenia uczestników i dba o to by tylko pożądani goście bawili się na imprezie. Zabezpieczenie odpowiedniej ilość miejsc parkingowych, karetki, ratowników, gdy impreza zawiera atrakcje związane z wodą. Dobrym pomysłem jest również wykupienie dodatkowego ubezpieczenia na taką imprezę. Atrakcyjność może być również interpretowana przez pryzmat łatwości dostania się na imprezę np. przez podstawienie dodatkowego transportu dla niezmotoryzowanych, wywieszonych informacji o programie imprezy i przestrzennej lokalizacji atrakcji, cateringu. Dmuchańce jak i inne atrakcje na imprezie powinny być odpowiednio wyeksponowane, żeby przyciągać swoją estetyką, rozmiarami, kolorami. Dobrze będzie jeśli na imprezie pojawi się firmowy branding - roll up`y, banery , flagi etc. Jeśli przewidziany jest występ na żywo zespołów trzeba zadbać o odpowiednią lokalizację sceny, dobór nagłośnienia.

► Pikniki i Festyny

Piknik najczęściej utożsamiany jest z dobrym jedzeniem i muzyką jednak przez ostatnie lata pojawia się coraz większa gama dodatkowych atrakcji. I tutaj jest prawdziwe pole do popisu. Wybierając urządzenia i sprzęt, korzystaj ze sprawdzonych klasyków : zjeżdżalnia, zamek do skakania, basen z piłeczkami, trampoliny, zorbing, karuzela. Pytaj jednocześnie o nowości, w piknikach występują też prawdziwe smaczki. Przy rodzinnych piknikach nie może zabraknąć kolorowych baloników, animatorów zabaw czy malowania buziek, konferansjera i konkursów. Jeśli piknik ma formę familijną ilość atrakcji dedykowanych dla dzieci powinna być przeważająca. Rodzic będzie najlepiej się bawił, jeśli jego dziecko będzie szczęśliwe i znajdzie ulubioną zabawę dla siebie. Atrakcje na piknik znajdziesz tutaj.

Jeśli podejmiesz decyzje w kwestii bezpieczeństwa i doboru atrakcji - zostaje tylko przemyślenie i wdrożenie odpowiedniej logistyki dla całego przedsięwzięcia.

Logistyka, czyli ustalenie godzin montażu jak również demontażu atrakcji i dodatkowej infrastruktury. Możliwości wjazdu na teren, pozostawienie rozpakowanych aut, dozorowanie terenu. To pozwoli stworzyć agendę techniczną, która usystematyzuje pracę podwykonawców oraz pomoże stworzyć Ci agendę samego pikniku, którą można załączyć do zaproszenia dla gości. Tutaj ponownie pomocą - może służyć organizator Twojego pikniku. Niektórzy robią to w standardzie z innymi można to wynegocjować.

Goście pikniku

Większość imprez zamkniętych w piknikowej formie to realizacje dla pracowników firm. Często są to rodzinne imprezy, gdzie pracownicy pojawiają się w towarzystwie swoich bliskich. Każdy kontakt w środowisku innym niż praca na pewno sprzyja poprawie relacji interpersonalnych. Piknik na pewno wizerunkowo sprzyja promocji dobrego wizerunku pracodawcy. Może również sprzyjać promocji marki w oczach klientów bo taki piknik na którym gościsz swoich klientów i partnerów biznesowych może przyjąć formę "mini - targów". Dodatkowo wypromujesz swoje usługi czy towar. Jakoś się tak utarło, że klientów raczej zaprasza się na bankiet, ale coraz większa grupa organizatorów imprez (dyrektorów marketingu, prezesów) docenia walory spotkania w formie piknikowej. Spotkanie na świeżym powietrzu może być niesamowitą alternatywą, bo sama forma spotkania automatycznie przyjmuje luźny charakter, a taka atmosfera zdecydowanie sprzyja w budowaniu relacji. Każdego z nas interesuje oblicze klienta, kolegi z pracy w warunkach innych niż praca. Spotkać człowieka, którego przywykłeś widzieć w garniturze - w podkoszulku i adidasach w towarzystwie bliskich - bezcenne. A dodatkowo zobaczyć jak zachowuje się pod ich wpływem, to może całkowicie zmienić postrzeganie tej osoby. A przy okazji może być chwytliwym tematem we wstępie do rozmowy biznesowej.

Jeżeli przegapiłeś, przeczytaj poprzednią część:
Organizacja firmowego pikniku cz.1

Kolejna część:
Organizacja firmowego pikniku cz.3

 

Opublikowano: 2015-02-16
Kategorie: Porady
Tagi: event, organizacja, piknik, festyn
Poznaj nas


Bartbo Sp. z o.o.
Butryny 100
10-687 Olsztyn
tel. 89 513 32 82
bartbo@bartbo.pl

Biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-18:00