Najbardziej stresująca impreza EVER!

tn150425-0542

Jest w cyklu życia firmy taki moment, gdy przychodzi ten dzień – okrągła rocznica działalności.  15, 20, 25 czy więcej lat obecności na polskim rynku. W firmie pada hasło z ust Prezesa – trzeba zrobić imprezę jubileuszową. Burza mózgów w dziale marketingu, wstępne pomysły i plany. Scenariusze zazwyczaj są dwa. Pierwszy to duży piknik dla pracowników, klientów i partnerów firmy z masą atrakcji, występem zespołów, bogatym cateringiem. Druga opcja to uroczysta gala z okazji tak ważnej rocznicy - wielki bal, starannie dobrana lista gości, zarezerwowany najlepszy hotel, do tego pokaz barmański, lodowa rzeźba z logo firmy, tancerki, tort i gwiazda wieczoru.

Forma imprezy może być różna, jedno jest niezmienne - poziom stresu panujący w głowach pracowników odpowiedzialnych za realizację przedsięwzięcia. Goście zaproszeni z różnych zakątków Polski, a czasami i świata. Zarezerwowany jeden dzień w kalendarzu już pół roku wcześniej u wszystkich osób z kategorii VIP. Agenda spotkania odgórnie ustalona i potwierdzona. Wydrukowane zaproszenia, potwierdzone rezerwacje noclegu. A lista gości, których trzeba wyczytać i przywitać imiennie prosto ze sceny? A tekst przemówienia Prezesa? A w którym momencie najlepiej zrobić pamiątkowe zdjęcie? A plan zasiadania do stołów? A czy ilość atrakcji dla dzieci jest wystarczająca? Czy na pewno o wszystkim pamiętasz? Przy takiej presji eventu, a często też presji innych służbowych obowiązków łatwo przeoczyć jakiś detal. A niestety to szczegóły budują jakość eventu.

Co zrobić by nie zepsuć tak ważnej uroczystości i przy okazji samemu nie paść na zawał serca?

Skorzystaj z usług specjalisty. Stosunkowo trywialne rozwiązanie - tylko jak wybrać specjalistę od organizacji imprez?

Owoce pracy agencji eventowej często kwitną w postaci LISTU REFERENCYJNEGO :-). Najlepszym dowodem na to, że korzystasz z odpowiednich usług jest rekomendacja innego klienta, który miał podobny problem i został rozwiązany. Siła referencji w eventach jest duża, bo usługi organizacji imprez ciężko zwizualizować i porównać. Nie są namacalne, nie można ich dotknąć i zmierzyć, trzeba wybrać w ciem... JASNO!

Głównym celem agencji eventowej jest pomóc głównemu organizatorowi i nie jest to w żadnym wypadku odbieranie laurów za organizację imprezy. Profesjonaliści są najemnikami, znają swoje miejsce w szeregu. Pracują dyskretnie i efektywnie, a chwała i wszelkie zasługi należą się osobie, która zdecydowała by to ich poprosić o wsparcie. Aczkolwiek jako przedstawiciele agencji eventowej musimy przyznać, że jest to dla nas niezwykle nobilitujące, gdy ktoś podsumuje naszą pracę właśnie w REKOMENDACJI.  W takich momentach zawsze się zastanawiamy jak wielką emocjonalną ulgę musiał czuć organizator imprezy i z jakim poziomem satysfakcji i szczęścia ma do czynienia, że pomimo natłoku spraw w zaganianym dniu znajduje jeszcze chwilę na to by podziękować za zaangażowanie w pracę. Może częściowo również kieruje nim empatia. Sam przeżył już to napięcie i wie, że w taki sposób może pomóc osobom, z podobnym  problemem i być może jego rekomendacja ułatwi komuś podjęcie decyzji o wyborze eventowego partnera.

Tutaj kilka słów podsumowania po pikniku z okazji 25 lecia firmy Stalmot & Wolmet oraz list, który otrzymaliśmy po uroczystej gali z okazji 15 lecia firmy Lewiatan Orbita :) Te są szczególnie dla nas miłe bo przy okazji podsumowują naszą pracę na przestrzeni kilku lat i różnych imprez.

Gdy sam list Ci nie wystarczy bo potrzebujesz większej pewności możesz zweryfikować wiarygodność i rzetelność organizatorów imprez?

O Tym napiszemy w kolejnej części :) Tymczasem bądź czujny - impreza jubileuszowa szczególnie jest tego warta - przecież dzieje się tylko raz!

Opublikowano: 2016-04-5
Tagi: outdoor, event, organizacja, piknik, impreza integracyjna
Kategorie: Porady
Poznaj nas


Bartbo Sp. z o.o.
Butryny 100
10-687 Olsztyn
tel. 89 513 32 82
bartbo@bartbo.pl

Biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-16:00