VR - nowa wirtualna rzeczywistość eventów firmowych

bartbo-vr-poczatek0004

W naszej pracy najlepsze jest to, że zanim zaprosimy klientów do zabawy, sami możemy przetestować zabawki. I proszę nie rób zdziwionej miny - przecież musimy mieć pewność, że będziesz bawił się świetnie :-)

Pewnego dnia dotarł do nas prawdziwy Matrix. Czy Tobie też wydaje się czasem, że żyjemy w filmie SF? Każdego dnia nowinki elektroniczne każą na nowo zadawać sobie pytanie: gdzie jest granica technologicznych możliwości? Oczywiście, możesz mówić, że to Cię nie obchodzi, że już nie nadążasz, że się nie interesujesz... ale nas to po prostu kręci!

Rzeczywistość Wirtualna.

To najbardziej wybajerzony bajer ostatnich miesięcy. Prawdziwy „must have” eventowego świata. Wszyscy zaczynają o tym mówić, testują i chcą mieć u siebie. Trochę jak spinning fidget, z tą różnicą, że o wiele bardziej skomplikowany. Długo myśleliśmy, czy będzie to coś, co wprawi Was w zachwyt. Ale uwierzcie mi, ten sprzęt, wart jest każdej wydanej złotówki. Właśnie kupiliśmy kosmos, całe galaktyki możliwości!

Jak to działa? Definicja VR jest bardzo prosta. To nie Ty włączasz komputer, to komputer włącza Ciebie. Po założeniu specjalnych gogli wkraczamy do świata, który znaliśmy dotychczas z małego prostokącika zwanego ekranem. Od tej pory ekran jest wszędzie gdzie się obejrzysz. Cały ten sztuczny świat, można zmieniać za pomocą kontrolerów trzymanych w rękach. Pierwsze wrażenie jest niesamowite! Poszukaj krzesła i usiądź, od tej pory nic już nie będzie takie jak kiedyś.

Robisz co chcesz i gdzie chcesz. Filmy w wirtualnej rzeczywistości to coś zupełnie nowego. Zapomnij o 3D czy 4K! Teraz możesz być tam gdzie toczy się akcja. Dokumentalne opowieści z najdalszych zakątków świata, sprawią, że będziecie podróżować po całej planecie. Nie potrzebne są paszporty i walizki. Uwaga na zatracenie w czasie - to wciąga! Nie będziecie chcieli wracać do domu ;-)

Jesteś w grze. VR to jednak przede wszystkim gry. W odróżnieniu od tych tradycyjnych – dwuwymiarowych, trzeba będzie wstać z fotela. Skończą się uwagi w stylu „Ciągle grasz, idź się poruszać!”. My się ruszaliśmy i to bardzo! Grając w zwykłą strzelankę można się spocić. A gry sportowe to już prawdziwe wyzwanie dla naszej kondycji. I tu czeka na Ciebie niespodzianka...

Widzisz wszystko, a właściwie nic. Wykonując gwałtowne ruchy, trzeba pamiętać o tym, że tak naprawdę znajdujemy się w pomieszczeniu, w którym są inni ludzie i stoją meble. Nie widzimy ich, bo mamy na oczach cyfrowy świat, ale kontakt z tym realnym może boleć. Zanim zaczniemy zabawę trzeba wyznaczyć strefę bezpieczną, w której porusza się gracz, nikt inny! To kwestia bezpieczeństwa, zarówno osoby grającej, jak i kibiców.

Wszyscy w to grają. Wchodząc w wirtualny świat, dajemy radość sobie i innym. Gracz świetnie się bawi, bawią się też wszyscy, którzy go obserwują. Z zewnątrz wygląda to przedziwnie: człowiek, łapiący przedmioty widzialne tylko dla niego, lub strzelający do czegoś, czego właściwie nie ma. Ale wystarczy spojrzeć na ekran podglądu rozgrywki i wszystko staje się jasne. Wyobrażasz sobie wieczór tematyczny z takim dodatkiem? Na tym nie koniec, mamy coś ekstra! Najlepsze cyfrowe zabawki w jednym miejscu. Noc z PlayStation, Xbox-em, samochodowymi symulatorami i VR. Grasz ile chcesz!

To się musiało stać. VR wkracza do imprez integracyjnych!

My już wiemy - tej rewolucji nie da się zatrzymać. Przynajmniej do czasu kolejnego technologicznego przełomu. Tylko co to będzie? Inżynierowie już pewnie pracują nad czymś fantastycznym w zaciszu swoich laboratoriów. A na razie oddajemy do Waszej dyspozycji komputerowy świat pełen niespodzianek. Żeby to zrozumieć, trzeba spróbować. Zaproś wirtualną rzeczywistość na swój event. To będzie niezapomniana impreza integracyjna z wykorzystaniem VR!

Opublikowano: 2017-08-10
Tagi: event, impreza integracyjna
Kategorie: Imprezy integracyjne
Poznaj nas


Bartbo Sp. z o.o.
Butryny 100
10-687 Olsztyn
tel. 89 513 32 82
bartbo@bartbo.pl

Biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-16:00