Misja Konferansjer

bartbo-agencja-eventowa-konferansjer-013

Konferansjer - kto to i po co?

Czeka Cię organizacja wydarzenia o charakterze scenicznym, ale nie jesteś utalentowanym mówcą? Podczas eleganckiej imprezy firmowej, trzeba będzie zapowiedzieć wystąpienie prezesa, i całego zarządu, a od dziecka panicznie boisz się mikrofonu i tłumu słuchaczy? To jest idealny moment, żeby zbić szybkę, i nacisnąć guzik z napisem KONFERANSJER POTRZEBNY OD ZARAZ! Nie denerwuj się - to normalne. Tak jak nie każdy musi być kierowcą F1, tak i nie każdy musi mówić do tłumów - mówić z sensem, a przy tym się nie jąkać i nie pocić w widocznych miejscach.

Gadacz – zapowiadacz.

Być może, już zacząłeś szukać w internecie kogoś, kto napisał, że się zna i wie o co chodzi i że „będzie Pan zadowolony”. Ale zatrzymajmy się na chwilę, oczywiście jeśli masz chwilę, a Twoja impreza nie zaczyna się za 15 minut. Zadaj sobie kilka ważnych pytań: Z jakiej okazji organizujesz spotkanie? Kto weźmie w nim udział? Jaki masz budżet? Ostatnia kwestia, jest bardzo istotna. Jeśli księgowość pokaże figę z makiem, będziesz musiał zrobić wszystko sam. Plus tego jest taki, że reszta poniższego tekstu nie jest dla Ciebie. Powodzenia! Dasz radę! Wierzę w Ciebie!

Konferansjer - praca jak każda inna.

Konferansjer to głos i twarz Twojego wydarzenia. Jest trochę jak najemnik od mokrej roboty. Zanim zacznie strzelać (słowami) warto się z nim spotkać. Powinien wiedzieć jaki kaliber trzeba dobrać i jakich tematów lepiej nie brać na celownik. Nie chcesz chyba, żeby prezes poczuł się zażenowany poziomem żartów, które dla odmiany, rozbawią do łez pracowników produkcji. Jeśli impreza jest bardzo skomplikowana, przygotuj scenariusz. Nie pisz wszystkiego, słowo w słowo - nikt się tego nie nauczy na pamięć, a czytanie z kartki źle brzmi. Wprowadź konferansjera w nastrój spotkania, i upewnij się, że nadajecie na tych samych falach. Bardzo dobrym pomysłem jest oddelegowanie kogoś z firmy, kto cały czas będzie w pobliżu sceny. Jeśli pojawią się pytania, Twój człowiek odpowie na wszystkie, albo zadzwoni do kogoś kompetentnego – oczywiście do Ciebie.

Z kim i za ile?

Nie wiem kto jest według Ciebie idealnym prowadzącym, ale pamiętaj, że wśród nich są przedstawiciele różnych zawodów. Jeśli szykuje się konferencja z dużą liczbą uczestników i pytań, poszukaj błyskotliwego dziennikarza. W przypadku gdy organizujesz piknik rodzinny, dobrym pomysłem będzie współpraca z aktorem. Dogada się z dziećmi, a jak go poprosisz zaśpiewa piosenkę, lub przebierze się za postać z bajki. Natomiast jeżeli jesteś gotowy na prawdziwe wyzwanie (zwłaszcza finansowe) zaproś celebrytę. Znana piosenkarka, zapowiadająca wystąpienie prezesa, to będzie coś! Tylko upewnij się wcześniej, czy prezes lubi jej muzykę. Pamiętaj, że w przypadku osób znanych i zapracowanych, będziesz musiał wszystkie szczegóły, zwłaszcza finansowe, dogadać z managerem gwiazdy - to nie są łatwe rozmowy. Twój konferansjer – celebryta, może się nie zgodzić na przebranie za maskotkę firmy. Może też nie przeczytać scenariusza, gdyż uzna to za stratę czasu i wszystko trzeba będzie tłumaczyć na ostatnią chwilę. Z całą pewnością prowadził w tym tygodniu kilka podobnych imprez, i robi to raczej z miłości do pieniędzy, a nie do Waszej firmy. Taki już jest szołbiznes – bardziej biznes niż szoł. I tu przechodzimy do pytania najważniejszego: Za ile? Skoro zapragnąłeś gwiazdy na evencie, zapłacisz kosmiczne pieniądze – od kilku do kilkunastu tysięcy.

Oczywiście, są jeszcze inne możliwości. Znamy kilku świetnych konferansjerów, którzy poprowadzą Twoje wydarzenie za znacznie mniejsze pieniądze.

A na koniec dobra rada: jeśli znajdziesz konferansjera, z którego będziesz zadowolony, to pamiętaj o nim w przyszłości. Dobry prowadzący to prawdziwy skarb! Zwłaszcza taki, który uratuje imprezę gdy ta przybierze nieoczekiwany obrót.

 

Opublikowano: 2017-09-21
Kategorie: Porady
Poznaj nas


Bartbo Sp. z o.o.
Butryny 100
10-687 Olsztyn
tel. 89 513 32 82
bartbo@bartbo.pl

Biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-16:00