Budujemy tratwy na plaży

tratwy-na-plazy

Zbuduj tratwę i spływaj

Co warto zabrać na bezludną wyspę? My proponujemy: sznurek, trochę listewek, desek i pływaki, które można napompować. Dzięki temu, z pomocą przyjaciół i bujnej szkutniczej wyobraźni zbudujesz tratwę. Pod koniec lata, zaproponowaliśmy taką zabawę naszym klientom, efekty przerosły najśmielsze oczekiwania. Oto krótka relacja z tego co wydarzyło się na plaży w Sopocie w pewne sierpniowe popołudnie.

Plażowanie

Zabawa nad morzem kojarzy się najczęściej z leżeniem i opalaniem, budowaniem zamków, albo z siatkówką na piasku. A tymczasem, my zaproponowaliśmy coś zupełnie innego. Na plaży postawiliśmy kilkanaście namiotów w których przygotowaliśmy warsztaty wyposażone w podstawowe narzędzia i materiały. Dodatkowe potrzebne elementy można było wziąć ze wspólnego magazynu. Do dyspozycji uczestników były opaski zaciskowe, taśmy klejące, śrubokręty, piły oraz… ratownik medyczny – tak na wszelki wypadek. Na szczęście wypadków nie było.

Integracja ogólnoświatowa

Nie wspomnieliśmy jeszcze o tym, że uczestnicy zabawy przyjechali do Polski z kilkunastu krajów. Podczas budowy rozmawiali ze sobą w wielu językach, choć jak zwykle w takich sytuacjach, językiem urzędowym, a właściwie „plażowym” był angielski. Na co dzień pracują w jednej firmie a zatem znają swoje mocne i słabe strony, ale dzięki takiej nietypowej zabawie mogli poznać się znacznie lepiej. To kwintesencja udanej imprezy integracyjnej.

Na wodę

Gdy zakończyła się budowa, nadszedł czas na testy pływalności oraz wyporności. I choć estetyka niektórych projektów pozostawiała wiele do życzenia, to wszystkie okazały się bezpieczne i nawet obciążone załogą pozostały na powierzchni. Zespoły mogły wreszcie zająć się dekorowaniem swoich tratw. Tu pomysłowość nie miała granic. Od rekina ludojada, poprzez żaglowce nawiązujące do najpiękniejszych marynistycznych tradycji, aż po … no właśnie, nie wiadomo co.

Regaty

Oczywiście nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie sprawdzili tych jednostek podczas morskiego wyścigu. Wszystkim grupom udostępniliśmy pagaje i kamizelki ratunkowe, a także wyznaczyliśmy krótki tor. Przed uczestnikami nie lada wyzwanie, dobiec ze swoimi tratwami do wody, wyjść w morze, a następnie bezpiecznie powrócić. Fala tego dnia nie był wysoka, ale wiał dość silny wiatr, który nie pomagał. Na szczęście wszystko działo się w wodzie do pasa, pod czujnym okiem ratownika. Niezapomniane emocje będą towarzyszyły wszystkim jeszcze bardzo długo.

Wyniki końcowe

Żeby było ciekawie, o końcowym rezultacie zdecydować miał nie tylko czas w jakim załogi pokonały tor, lecz także styl w jakim to zrobiły. A oceny wszyscy mieli sobie wystawić wszyscy uczestnicy. Wyniki ogłoszono podczas wieczornej części eventu, gdy my tymczasem posprzątaliśmy plażę, która na kilka godzin zamieniła się w improwizowaną stocznię. Po warsztatach, uczestnikach i tratwach, nie pozostał nawet ślad… Ahoj…

Opublikowano: 2018-09-25
Tagi: team building, zespół, outdoor, event, impreza integracyjna
Charakter eventu: Team building
Lokalizacja: Na zewnątrz
Sezon: Lato
Wiek: Dorośli
Kategorie: Aktualności, Imprezy integracyjne
Poznaj nas


Bartbo Sp. z o.o.
Butryny 100
10-687 Olsztyn
tel. 89 513 32 82
bartbo@bartbo.pl

Biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-16:00