Event na prąd, czyli the power of fun

bartbo-event-i-prad-04

Plus i minus

Nie należy ich ze sobą zwierać, ale bez nich, nie może się obyć żadna impreza. Od nagłośnienia i oświetlenia, aż po zasilanie fotobudki i baru kawowego. Prawie wszystko co służy zabawie, wymaga gniazdka i przedłużacza. A w dodatku, potrzebny jest jeszcze ten niewidzialny czynnik, który niczym dobry duszek, biega po drucikach. Na potrzeby tego tekstu nazwijmy go „Magiczną iskierką”. Pojawia się i znika, krąży w tajemniczy sposób w ścianach i słupach oświetleniowych. Gdy go nie ma, zaczynają się kłopoty.

Gdzie jest drut

Gdy impreza wchodzi w fazę (słowo faza, zostało tutaj użyte celowo) zaawansowanego planowania, jedno z najczęściej zadawanych pytań brzmi: „Skąd weźmiemy prąd?” Jeśli wydarzenie będzie miało miejsce w budynku (w hotelu, w klubie, w restauracji) lub w pobliżu, temat wydaje się mało istotny. Choć i w takich sytuacjach zdarzają się niespodzianki - źle zaprojektowane, lub stare instalacje, zbyt mała liczba gniazdek albo bezpieczniki, które najbezpieczniej czują się wtedy, gdy odłączą zasilanie w całej dzielnicy. Jeśli chcemy zorganizować imprezę „daleko od szosy”, trzeba zabrać wszystko ze sobą, także elektrownię.

Skocz po wiadro fazy

I tu niespodzianka! Powyższa prośba, mająca na celu upokorzyć elektryków amatorów – żółtodziobów i odsiać ich od imprezowych wyjadaczy, wcale nie jest pozbawiona sensu. Jeśli chcesz coś podłączyć do prądu w środku lasu, a tak się składa, że w pobliskiej rzece nie ma elektrycznego suma, musisz mieć agregat prądotwórczy. A co jest potrzebne, żeby agregat działał bez przeszkód? Oczywiście wiadro, pełne paliwa i to nie jedno. W ten oto sposób udowodniliśmy, ze „wiadro fazy” istnieje i bywa krytycznym elementem niejednego eventu w plenerze. Gdy już połączymy ze sobą wiadro, agregat oraz wszystkie przewody, można zaczynać zabawę.

Agencja Eventowa Bartbo - agregaty prądotwórcze

Turn it ON

Urządzenie elektryczne podłączone do prądu, działa znacznie lepiej - to prawda stara jak żarówka. Każdy, kto choć raz przygotowywał event wie, że pierwsze co trzeba zrobić , po dotarciu na miejsce imprezy, to odnaleźć „dziurki w ścianie”, albo w podłodze, bo tam też często chowa się nasza „Iskierka”. Ewentualnie poszukać najbliższego agregatu, stacji benzynowej lub (co gorsza) kogoś kto agregaty potrafi naprawiać. Zanim zostanie ustawiona scena, oraz inne tzw. „odbiorniki prądu”, należy się zastanowić, czy kable nie będą przecinały w niebezpieczny sposób parkietu do tańczenia lub ciągów komunikacyjnych. Czy nasza przenośna elektrownia, nie będzie zakłócała eventu hałasem lub spalinowymi wyziewami? I czy, to co chcemy podłączyć, nie obciąży za bardzo bezpieczników? W przeciwnym wypadku trzeba będzie wybrać, albo nagłośnienie, albo dmuchane zjeżdżalnie. Bez „Magicznej iskierki” jedno i drugie nie ma racji bytu.

Agencja Eventowa Bartbo - scena i nagłośnienie

Wodonieodporny

Inne stare powiedzenie elektryków mówi, że woda i prąd to dobre połączenie tylko wtedy, gdy chcemy przygotować herbatę w elektrycznym czajniku, w innym wypadku dojdzie do… no właśnie do wypadku. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza podczas imprez plenerowych. Nagła zmiana pogody, może być niebezpieczna. Dlatego nie denerwuj się na organizatorów, gdy następnym razem podczas pikniku, Twoje dziecko zostanie poproszone o opuszczenie dmuchanej zjeżdżalni lub innego, zasilanego prądem urządzenia, tuż po tym jak zacznie padać deszcz. To wszystko dla bezpieczeństwa uczestników wydarzenia.

Zwijanie imprezy

Od strony prądowo-elektrycznej, sprzątanie po evencie jest dosłownie „zwijaniem”. Jednak każdy imprezowy specjalista powie Wam, że przewody bardzo nie lubią skręcania, zgniatania i wciskania na siłę. Są nieszczęśliwe i na kolejnych realizacjach potrafią się obrazić. Smutny przewód elektryczny, może nawet zdenerwować organizatora. Dlatego aby uniknąć takich sytuacji, należy całą przenośną instalację umiejętnie zwinąć i ułożyć w specjalnych skrzynkach i koszach. To co się zepsuło, będzie musiało być od razu naprawione, aby przez przypadek nie zostało podłączone na kolejnym evencie.

Agencja Eventowa Bartbo - przewody elektryczne

Niech moc będzie z Wami

A na koniec, nie przejmuj się, jeśli nie odróżniasz prądu stałego od zmiennego, kabel i przewód to dla Ciebie to samo, a na pięcie możesz się co najwyżej odwrócić. Nasze wieloletnie doświadczenie z pomoże w poskromieniu różnych mocy na Twoim wydarzeniu. Wystarczy, że nas zaprosisz, a my zajmiemy się wszystkim, rozwiniemy kable, druty, przewody i oczywiście Twój event. Bo najważniejsza jest jeszcze inna energia. Płynąca z serc, energia dobrej zabawy, moc imprezowej rozrywki. Można ją przekazywać na miliony sposobów. Pojawia się wśród roztańczonych ludzi, iskrzy gdy na twarzach gości uśmiech. Każdy posiada jej generator w sobie, trzeba go tylko uruchomić, czyli dać się wciągnąć do zabawy. Życzymy Wam tego podczas naszej wspólnej realizacji.

Do zobaczenia na Waszej imprezie.

Opublikowano: 2019-07-24
Kategorie: Porady
Tagi: event, organizacja, impreza integracyjna
Poznaj nas


Bartbo Sp. z o.o.
Butryny 100
10-687 Olsztyn
tel. 89 513 32 82
bartbo@bartbo.pl

Biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-16:00