Smocze łodzie

smocze-lodzie-event-06

Obie naprzód! - to komenda wydawana na smoczej łodzi do wioślarzy, przy starcie.

Tradycja smoczych łodzi sięga starożytnych Chin i obrzędów odprawianych u progu pory gorącej. Chińczycy wierzyli, że jeśli złożą na rzece ofiarę,  bóg rzek i mórz - smok - ześle deszcze na ich pola, co przyniesie urodzaj w plonach.

Dziś czerpiąc z tego obyczaju, organizuje się wyścigi smoczych łodzi na całym świecie. My zaadaptowaliśmy tę formę rywalizacji do naszych integracyjnych zabaw. Jest to niezwykle widowiskowy sport wodny, a duch rywalizacji i chęć wygranej udziela się dosłownie każdemu.

Łódź swym kształtem przypomina potężnego smoka, a także jest zawsze pięknie przyozdobiona prze załogę. Sama osada zaś, składa się z dziesięciu wioślarzy, sternika na końcu łodzi oraz bębniarza na jej samym przodzie. To bębniarz nadaje swoimi uderzeniami ton wiosłowaniu i jego rola jest niezwykle istotna, ponieważ w ten sposób, a także motywacyjnymi okrzykami, zagrzewa swą osadę do walki.

Niezależnie od tego czy zorganizujemy dla Państwa zwykłą wyprawę, szereg konkurencji sprawnościowych czy najbardziej widowiskowe wyścigi równoległe, przejażdżka smoczymi łodziami to świetny element integracyjnej imprezy. Tu każdy ma swoje zadanie, wysiłek każdego się liczy, a sukces przyniesie jedynie harmonijna współpraca i świadomość wspólnego celu. Takie wartości są w każdej firmie nie do przecenienia.

A zatem - Załoga do łodzi! Zaufajcie nam jako profesjonalistom. Zadbamy o Wasze bezpieczeństwo i stworzymy idealne warunki do integracji. Jedyne o co musicie się martwić, to humor w jakim się pojawicie na imprezie. Daleka woda - hop!
Poznaj nas


Bartbo Sp. z o.o.
Butryny 100
10-687 Olsztyn
tel. 89 513 32 82
bartbo@bartbo.pl

Biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-16:00