Survival - czyli sztuka przetrwania

survival-scenariusz-bartbo-05

Czy wiesz, że jednym z podstawowych zadań człowieka w sytuacji opresyjnej jest ochrona przed zimnem, opadami i wiatrem? Pokażemy uczestnikom jak w profesjonalny sposób zbudować schronienie. Jedzenie i picie jest nam niezbędne do funkcjonowania. Kiedy odczuwamy głód czy pragnienie, otwieramy lodówkę, idziemy na zakupy czy do restauracji, zamawiamy przez telefon itd. Nie mamy problemu ze zdobyciem jedzenia i picia, jesteśmy nauczeni, że ono jest dostępne. Co zrobić gdy zostaniemy od tego dostępu odcięci?  Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat, pozyskania pożywienia, budowy pułapki (żywo-chwytnej) …bez obaw, żadne zwierzę nie ucierpi, człowiek też :) Nuczą się również zdobywać i przygotować do spożycia wodę.

Ogień to jeden z fundamentalnych wynalazków okresu prehistorycznego ludzkości. To nie tylko ciepło i możliwość przyrządzenia jedzenia oraz wykonania wielu innych czynności. To również wzrost morale, poczucie bezpieczeństwa. W survivalu ogień odgrywa niebagatelną rolę, jest filarem w zmaganiach o przetrwanie. Sztuką jest go rozpalić i podtrzymać, gdy możliwości mamy mocno ograniczone. Skoro umiemy już rozpalać ogień, czemu by tego nie wykorzystać i nie nauczyć się nim komunikować. W przetrwaniu, liczy się również sztuka szukania ratunku, trzeba próbować wszystkiego, komunikacja dymna może nam w tym pomóc np. przy nadawaniu morsem sygnału SOS. 

W terenie, czy to las, pustynia czy woda, do wykonywania jakichkolwiek czynności potrzebujemy nie tylko umiejętności ale również narzędzi, jednak co się stanie gdy w pobliżu nie ma budowlanego marketu?  Należy poradzić sobie z tym co znajdziemy, kreatywność i pomysłowość to sukces w survivalu.  

To tylko kilka podstawowych zagadnień związanych z tematem.  Poziom trudności zadań survivalowych i ich ilość dopasujemy do Twojej grupy.

Adepci sztuki survivalu zdobędą wiedzę i umiejętności, które mogą wykorzystać w trudnościach jakie mają miejsce w sytuacjach ekstremalnego zagrożenia życia. Przekonają się na własnej skórze, że próba przetrwania w takich warunkach to nie lada wyzwanie. Dojdą do wniosków, że wspólną pracą w grupie zrealizują nie jeden cel. Będą kreatywni i dadzą z siebie wszystko by wykonać zadnie.
Poznaj nas


Bartbo Sp. z o.o.
Butryny 100
10-687 Olsztyn
tel. 89 513 32 82
bartbo@bartbo.pl

Biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-16:00