Zorbing (kula sferyczna)

zorbing-imprezy-integracyjne-03

Są w życiu takie stany i odczucia, których nie da się opisać żadnymi słowami. Tak jest ze stanem nieważkości. Nie czułeś- nie wiesz, co to znaczy. Nie musisz jednak wybierać się na orbitę kuli ziemskiej, aby móc poczuć, jak Twoje ciało zachowuje się w warunkach braku grawitacji. Podobne odczucia zapewni Ci kula sferyczna. Przypomina ona nieco wielki, nadmuchiwany balon, który jednak zapewni Ci niesamowite doznania i zabawę. W jej wnętrzu poczujesz się jak na innej planecie. Czy tak czuł się kiedyś Neil Armstrong na Księżycu? Trudno powiedzieć, ale sprawdź, czy Ty również nadajesz się na kosmonautę.

Zabawa w zorbing niektórym kojarzy się z chomikiem brykającym wesoło na kołowrotku w swojej klatce i coś w tym chyba jest. Zamiast jednak kołowrotka mamy zorbę, czyli podwójną kulę sferyczną, a w chomika wcielić możesz się i Ty. Poczujesz, jaką frajdę może dać na pozór zwykłe bieganie w kuli o średnicy 2 metrów.

Zorbing sprawdza się w różnych warunkach, ale najwięcej adrenaliny i dobrego humoru wyzwala na dużych wzniesieniach i stokach o delikatnym nachyleniu. Nasi asystenci wtargają kulę na sam szczyt wzniesienia, „zainstalują” Cię w jej wnętrzu, a później…. Z górki na pazurki! Lecisz na łeb, na szyję w dół, czując pęd powietrza, ale jednak pozostając bezpiecznym we wnętrzu napompowanej bańki. Nie ma mowy o kontuzjach!

To zabawa dla każdego – i małych i dużych, miłośników sportów ekstremalnych, jak i pracowników urzędów i korporacji. Tak naprawdę, nieważne, ile masz lat i co robisz w życiu, możesz poczuć się dzieckiem na przygotowanej przez nas imprezie integracyjnej, nie tylko z zorbingiem w roli głównej. Przygotujemy dla Ciebie imprezę tematyczną w lokalu lub na świeżym powietrzu, konkurencje zespołowe, grę w paintball czy zabawy wyzwalające kreatywne myślenie.

Kule sferyczne do zorbingu można wykorzystać z powodzeniem na lądzie i na wodzie. Możesz poczuć, co to znaczy „chodzić po wodzie”. Wrażenia z przejażdżki zorbą po pochyłym stoku są niezapominane, zwłaszcza, jeśli kula nabiera dużej prędkości, śmiałek pozostający w jej wnętrzu przypina się pasami, a świat przemyka mu to pod stopami, to nad głową.

Trochę zorbingowych faktów:

  • Kule sferyczne mają 4 metrów średnicy zewnętrznej i 2 metry średnicy wewnętrznej,
  • Zorbę wykonano z przezroczystego i bardzo wytrzymałego tworzywa PCV,
  • Ściany kuli wypełnione są powietrzem i mają około 1 metr grubości, zapewniają więc doskonałą amortyzację na każdej powierzchni,
  • Kula może osiągnąć prędkość nawet do 50 km na godzinę,
  • Zorbing możemy zorganizować na wodzie albo na lądzie,
  • Proponujemy zabawy w staczanie się w kuli na stoku lub z pneumatycznej rampy, slalomy na czas i tory przeszkód czy zabawy zręcznościowe w poziomie,
  • Organizujemy również zorbing dla najmłodszych, dbając o wszelkie względy bezpieczeństwa,
  • Dajemy atesty asekuracji na każdą zabawę z wykorzystaniem kuli sferycznych.

Zorbing to istne szaleństwo, które wciągnie Cię bez reszty!
Poznaj nas


Bartbo Sp. z o.o.
Butryny 100
10-687 Olsztyn
tel. 89 513 32 82
bartbo@bartbo.pl

Biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-16:00