Zorbing na wodzie

zorbing-na-wodzie-02

- Zorbing na wodzie? Będziemy udawać Greka Zorbę na łódce?
- Nie, proszę Pana. Po prostu zakręci się Panu trochę w głowie.

Kręcioła, kręcioła kreć sie dookoła, kręć się jak film, jak orbita, jak aparatu klisza.

Moglibyśmy tak w kółko. A przecież, o to w tym wszystkim chodzi. O ruch jednostajnie przyspieszony w kuli. Zorbing to zabawa polegająca na staczaniu się ze zbocza, spływaniu rwącą rzeką, lub toczeniu się na wodzie w plastikowej, nadmuchiwanej, podwójnej kuli. Zorba to podwójna kula sferyczna, wykonana z bardzo wytrzymałego tworzywa, zaś jej ściany są wypełnione powietrzem.

Nieziemska frajda z toczenia się sprawia przyjemność tym, którzy odważą się wejść do Zorby. W jej wnętrzu zapina się pasy. Następnie następuje moment ciszy, przychodzą myśli czy to aby na pewno dobry pomysł, a potem umysł nie ma czasu podpowiadać żadnych myśli, ponieważ jest zdezorientowany, tym co się dzieje, a Ty cieszysz się niezwykłym doświadczeniem.

Wypuszczamy Zorbę na wodę, z ochotnikiem w środku, który biega w kuli jak szalony. Asekurujemy go liną przytwierdzoną do brzegu, więc nie ma obaw. Szczęśliwi są Ci, którzy spotkają na swojej drodze fale.

Tak naprawdę ciężko to opisać, gdyż nie da się tego porównać do doznań, które gwarantują inne formy aktywności. Czasami to po prostu czyste szaleństwo, a czasami jak spacer po Księżycu. Tego trzeba po prostu spróbować, by wyrobić sobie swoje zdanie.

Daj się zakręcić!
Poznaj nas


Bartbo Sp. z o.o.
Butryny 100
10-687 Olsztyn
tel. 89 513 32 82
bartbo@bartbo.pl

Biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-16:00